Kto może wziąć udział w Konkursie?
Do konkursu zapraszamy zespoły złożone z (łącznie):
- min. jednego nauczyciela akademickiego lub osoby zatrudnionej na stanowisku innego typu w Uniwersytecie Łódzkim – tzn. osoby sprawującej opiekę,
- min. jednej osoby, która realizuje studia stacjonarne i niestacjonarne, licencjackie i magisterskie w Uniwersytecie Łódzkim – tzw. osoba studiująca,
- osoby reprezentującej podmiot publiczny bądź prywatny, zewnętrzny w stosunku do Uniwersytetu Łódzkiego – tzw. instytucję partnerską zewnętrzną
Czy instytucja partnerska zewnętrzna może być osobą indywidualną?
Nie, musi być to instytucja zbiorowa - podmiot publiczny bądź prywatny, zewnętrzny w stosunku do Uniwersytetu Łódzkiego.
Czy zespół może składać się z więcej niż jednej osoby studiującej?
Tak, osób studiujących w zespole może być więcej, przy czym obowiązki wskazane w Regulaminie musi wypełnić każda z nich.
Czy zespół może składać się z więcej niż jednej osoby sprawującej opiekę?
Tak, osób sprawujących opiekę w zespole może być więcej, przy czym obowiązki wskazane w Regulaminie musi wypełnić każda z nich. W takim przypadku wynagrodzenie dzielone jest w równych częściach pomiędzy wszystkie osoby sprawujące opiekę.
Czy zespół może zgłosić więcej niż jeden projekt?
Nie, każdy zespół może zgłosić tylko jeden projekt.
Jakie projekty mogą zostać zgłoszone do konkursu?
Do konkursu mogą być zgłaszane projekty naukowe o charakterze aplikacyjnym lub działania wdrożeniowe realizowane przez zespół, którego zadaniem jest rozwiązanie wyzwania/problemu istotnego dla Instytucji partnerskiej zewnętrznej. Do Konkursu mogą zostać zgłoszone projekty już rozpoczęte, lecz jeszcze nie zakończone. Wszystkie projekty zgłoszone do konkursu muszą zostać zakończone do 31.05.2024 r.
W jaki sposób należy zgłosić się do konkursu?
Aby zgłosić się do konkursu należy utworzyć zespół, uzgodnić szczegóły projektu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. W formularzu należy podać dane członków zespołu oraz zawrzeć m.in.:
- opis projektu (cele, metodyka badań, oczekiwane rezultaty projektu) - część wypełniana przez osobę sprawującą opiekę
- motywację do udziału w projekcie - część wypełniana przez osobę studiującą
- opis potrzeb Instytucji partnerskiej zewnętrznej dotyczących realizacji Projektu - część wypełniana przez osobę reprezentującą Instytucję partnerską zewnętrzną
W formularzu należy również określić poziom zaawansowania współpracy w zespole poprzez wybór jednej z trzech opcji:
- posiadamy obecnie jedynie pomysł na współpracę trójstronną
- posiadamy e-mailowe potwierdzenie deklaracji współpracy trzech stron (proszę załączyć korespondencję mailową)
- posiadamy podpisaną umowę przedwstępną (proszę załączyć podpisaną umowę według załącznika nr 4)
Wypełniając formularz zgłoszeniowy prosimy pamiętać o złożeniu podpisów pod oświadczeniami o przetwarzaniu danych osobowych.
Zgłoszenie do Konkursu następuje poprzez wysłanie przez Osobę sprawującą opiekę wypełnionego Formularza zgłoszeniowego wraz z ewentualnymi załącznikami dotyczącymi poziomu współpracy (korespondencja mailowa lub skan podpisanej umowy – załącznik nr 4) drogą mailową na adres: science.hub@uni.lodz.pl Prosimy o wysyłanie skanów dokumentów w formie plików pdf.
W przypadku posiadania podpisanej umowy przedwstępnej, prosimy załączyć skan umowy z podpisami trzech stron: osoby sprawującej opiekę, osoby studiującej i instytucji partnerskiej zewnętrznej. Na etapie zgłoszeń do konkursu umowa nie musi być podpisywana przez Uniwersytet Łódzki.
Kiedy można wysłać zgłoszenie do konkursu?
Rekrutacja do konkursu prowadzona jest w okresie od 15.03.2023 r. do 14.04.2023 r.
Według jakich kryteriów wyłonione zostaną zwycięskie projekty?
Komisja wyłoni Projekty, które spełniają kryteria oceny (formalne i merytoryczne) określone w Załączniku nr 2 oraz zdobędą największą liczbę punktów. Punkty przyznawane będą za poziom zaawansowania współpracy:
- Posiadanie jedynie pomysłu na współpracę trójstronną - 1 pkt.
- Posiadanie e-mailowego potwierdzenia deklaracji współpracy trzech stron (i załączenie korespondencji mailowej) - 2 pkt.
- Posiadanie podpisanej umowy przedwstępnej (i załączenie podpisanej umowy - załącznika nr 4) - 3 pkt.
W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów decyduje kolejność zgłoszeń. Z każdego wydziału Uniwersytetu Łódzkiego wyłonione zostaną co najmniej dwa projekty, które uzyskały największą liczbę punktów. Wydział rozumiany jest jako miejsce zatrudnienia Osoby sprawującej opiekę, która dokonuje zgłoszenia projektu. Projekty będą wyłaniane aż do wyczerpania puli środków przeznaczonych na wynagrodzenia dla Osób sprawujących opiekę, nie później niż do dnia 14.04.2023 r.
Kiedy ogłoszone zostaną wyniki konkursu?
Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do dnia 19.04.2023 r. na stronie internetowej projektu „Science Hub” oraz przekazane zespołom na wskazany w zgłoszeniu adres mailowy Osoby sprawującej opiekę.
Jakie są kolejne kroki po ogłoszeniu wyników konkursu?
Osoby należące do każdego Zespołu wyłonionego w Konkursie zobligowane są do podpisania umowy, o ile nie została ona podpisana wcześniej. Wzór umowy stanowi Załącznik nr 3. Niepodpisanie umowy w ciągu 16 dni od otrzymania informacji o zakwalifikowaniu do Konkursu jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w nim.
Ponadto warunkiem udziału w Konkursie jest deklaracja wzięcia udziału przez Zespół w szkoleniach przeznaczonych dla Osób studiujących, Osób sprawujących opiekę i osób reprezentujących Instytucje partnerskie zewnętrzne.
Inne szczegółowe obowiązki członków zespołów określone są w Regulaminie w par. 3.
Jakie dokumenty należy złożyć po zakończeniu realizacji projektu?
Po zakończeniu realizacji Projektu Instytucja partnerska zewnętrzna otrzymuje od Osoby studiującej i Osoby sprawującej opiekę wyniki zrealizowanego Projektu, a następnie Zespół składa Organizatorowi Konkursu Protokół odbioru.
Dokumentem potwierdzającym zakończenie realizacji zgłoszonego projektu jest Protokół odbioru, którym jest raport z realizacji projektu. Wzór Protokołu odbioru stanowi Załącznik nr 5.
Jakie wynagrodzenie otrzymuje osoba sprawująca opiekę?
Po złożeniu i zatwierdzeniu Protokołu odbioru Osoba sprawująca opiekę otrzymuje wynagrodzenie w wysokości nie mniej niż 3.000 zł brutto.