SCIENCE HUB UŁ

Science Hub to ogólnouczelniana platforma współpracy, która ma na celu wspieranie społeczności akademickiej UŁ w realizacji wdrożeniowych projektów naukowych we współpracy z otoczeniem.  

Naszym celem jest inicjowanie i rozwój współpracy między osobami studiującymi, opiekunami naukowymi oraz instytucjami partnerskimi UŁ, w celu realizacji naukowych projektów i rozwiązań aplikacyjno-wdrożeniowych.  

DLA KOGO?

Do współpracy zapraszamy:   

  • Osoby studiujące w UŁ zainteresowane realizacją projektów aplikacyjnych.  Współpraca trójstronna może być realizowana w ramach zajęć, staży, prac dyplomowych, działań kół studenckich lub przedsięwzięć komercyjnych.
  • Osoby na etatach pracowników naukowo-dydaktycznych w UŁ, które mają pomysł na realizację projektu we współpracy z otoczeniem zewnętrznym. 

  • Osoby reprezentujące instytucje publiczne, prywatne, fundacje i stowarzyszenia.  

  1. Jeśli jesteś studentem lub studentką Uniwersytetu Łódzkiego i masz pomysł lub chciałbyś/chciałabyś zrealizować projekt z partnerem zewnętrznym, zgłaszasz się do Ambasadora/Ambasadorki Science Hub na swoim Wydziale lub do osoby z kadry akademickiej. Osoby pełniące rolę Ambasadorów Science Hub posiadają bazę przedsiębiorstw i instytucji, z którymi już współpracuje Twój Wydział i mogą zaproponować Ci partnera zewnętrznego oraz opiekuna naukowego. Możesz też samodzielnie zgłosić firmę lub instytucję, którą proponujesz do wspólnej realizacji projektu. 

  2. Wspólnie z opiekunem naukowym oraz przedstawicielem partnera zewnętrznego ustalasz cele, zakres i oczekiwane rezultaty projektu. 

  3. Podpisujesz umowę o współpracy na realizację projektu. 

  4. Przechodzisz przez szkolenia przygotowujące Cię do pracy nad projektem. 

  5. Realizujesz swój projekt zgodnie z ustaleniami z opiekunem naukowym i partnerem zewnętrznym. 

  6. We współpracy z Science Hub promujesz wyniki swojej pracy wśród społeczności Uniwersytetu Łódzkiego oraz innych zainteresowanych. 

  7. Podsumowujesz swoje doświadczenia w formie raportu i otrzymujesz potwierdzenie realizacji projektu wdrożeniowego, które możesz umieścić w swoim CV. 

  8. Bierzesz udział w konkursie na najlepszy projekt wdrożeniowy Science Hub UŁ.  

Jeśli jesteś pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego i masz pomysł na realizację projektu o charakterze aplikacyjno-wdrożeniowym, prosimy o kontakt z Ambasadorką/Ambasadorem Science Hub na macierzystym Wydziale.  

Oferujemy wsparcie, takie jak:  

  • omówienie pomysłu i określenie możliwości jego realizacji w ramach Science Hub,  

  • pomoc w znalezieniu partnera zewnętrznego oraz studentów do realizacji projektu.  

Projekt współpracy trójstronnej może być realizowany w ramach zajęć, staży, prac dyplomowych, działań kół studenckich lub przedsięwzięć komercyjnych.  

Twoim zadaniem będzie koordynacja współpracy z podmiotem zewnętrznym oraz studentami w taki sposób, aby osiągnąć uzgodnione cele współpracy.  

Science Hub zapewni Ci niezbędne przygotowanie do prowadzenia projektu w formie szkoleń i konsultacji. W trakcie i po realizacji projektu będziesz proszony o dzielenie się swoimi doświadczeniami z realizacji projekty ze społecznością akademicką oraz innymi zainteresowanymi. 

Jeśli jesteś przedstawicielem instytucji publicznej, prywatnej, fundacji, stowarzyszenia lub społeczności lokalnej i masz konkretny problem lub wyzwanie, którego rozwiązanie wymaga wsparcia naukowego ze strony Uniwersytetu Łódzkiego, skontaktuj się z Science Hub UŁ, wysyłając zgłoszenie na adres: science.hub@uni.lodz.pl lub bezpośrednio do Ambasadorek i Ambasadorów Science Hub na wydziałach.  

Ambasadorki i Ambasadorowie Science Hub na Wydziałach przeanalizują zgłoszony pomysł i zaproponują opiekuna naukowego oraz studentów do współpracy.  

Udział w projektach w ramach Science Hub wiąże się z uzyskaniem wsparcia szkoleniowego przy realizacji projektów naukowych. Będziemy również prosić Cię o podzielenie się swoimi doświadczeniami z realizacji projektu w ramach Science Hub oraz o wsparcie promocyjne naszej inicjatywy.