WYDZIAŁ BIOLOGII I OCHRONY ŚRODOWISKA

Dr Karolina Rudnicka, prof. UŁ - ambasadorka projektu ScienceHub na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Doświadczenie w pozyskiwaniu i prowadzeniu badań wdrożeniowych zyskała kierując kilkudziesięcioma projektami komercyjnymi we współpracy z krajowymi i zagranicznymi podmiotami zewnętrznymi m.in. z branży wyrobów medycznych, diagnostyki mikrobiologicznej, suplementów diety, badań in vitro i in vivo. Kieruje Zespołem badawczym będącym częścią konsorcjum OsteoRegNET „Wielofunkcyjne kompozyty aktywne biologicznie do zastosowań w medycynie regeneracyjnej układu kostnego", który w 2021 r. uzyskał Nagrodę Prorektora UŁ „Premie za Granty” za szczególną aktywność w pozyskiwaniu środków na badania. Jej zainteresowania naukowe obejmują patogenezę zakażeń H.pylori, badanie substancji bioaktywnych o działaniu proregeneracyjnym, osteoindukcyjnym, immunomodulacyjnym, badania bezpieczeństwa i efektywności biomateriałów. Autorka i współautorka: 12 zgłoszeń patentowych, dwóch wdrożeń na rynek krajowy i zagraniczny, 64 publikacji o łącznym IF=190. Reprezentantka UŁ w Klastrze Nowych Technologii Medycznych, CEMAT. Uczelniana Delegat krajowa międzynarodowej sieci EuroMicroPh (COST Action 18113). Przewodnicząca i wice-przewodnicząca komitetów organizacyjnych krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych/edukacyjnych (BSS 2020, MIKROBIOT 2018, MIKROSTUDENT 2017; MeetUp 2019). Nauczycielka akademicka, opiekun naukowa i promotorka kilkudziesięciu prac magisterskich i licencjackich, niejednokrotnie nagradzanych i będących podstawą przygotowania publikacji. Ukończyła liczne kursy z zakresu kompetencji dydaktycznych, komunikacji i zarządzania projektami (metodyka PRINCE2). Koordynatorka programu Mistrzowie Dydaktyki (ed.4) oraz uczelniana koordynatorka ds. tutoringu. Konsultantka i ekspertka w instytucjach finansujących badania wdrożeniowe (NCBiR, EMAG, RDSFund, KRSiO). Zwolenniczka współpracy interdyscyplinarnej realizująca projekty badawcze m.in. z zespołami z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Instytutu Sieci Łukasiewicz, Politechniki Łódzkiej i in. Prywatnie fanka polskiej sztuki użytkowej lat 70-80tych, amatorka podróży i wędkowania.

WYDZIAŁ CHEMII

Dr hab. Łukasz Półtorak, prof. UŁ - ambasador projektu Science Hub UŁ na Wydziale Chemii. Pracuje na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Jest liderem zespołu Electrochemistry@Soft Interfaces, kieruje pracownią druku 3D oraz zasiada w Radzie Rozwoju Młodych Naukowców działającej na Uniwersytecie Łódzkim. Jego zainteresowania naukowe obejmują elektrochemie, czujniki chemiczne, (elektro)wytwarzanie nowych materiałów oraz technologie fabrykacji oparte na druku 3D. Doświadczenie naukowe zdobywał w jednostkach badawczych we Francji i Holandii. Jest współautorem wielu publikacji naukowych. Kieruje bądź kierował kilkoma projektami naukowymi.

WYDZIAŁ EKONOMICZNO-SOCJOLOGICZNY

Dr hab. Aneta Krzewińska prof. UŁ, socjolożka, ambasadorka projektu Science Hub UŁ na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Kieruje Katedrą Metod i Technik Badań Społecznych UŁ. Zrealizowała ponad 40 badań jakościowych i ilościowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują: techniki deliberacyjne, konsultacje społeczne, metodologię badań społecznych. Aktywnie poszukuje nowych narzędzi do zbierania opinii obywateli oraz poznaje mechanizmy akulturacji narzędzi badawczych. Prowadzi badania metodologiczne nad technikami grupowego podejmowania decyzji i dochodzenia do konsensusu. Pracowała nad wdrożeniem budżetu partycypacyjnego w mieście Łódź oraz projektowała konsultacje społeczne z wykorzystaniem technik deliberatywnych w takich obszarach jak planowanie przestrzeni, rewitalizacja, kultura, nauka. Realizowała liczne badania we współpracy z jednostkami samorządu lokalnego, firmami prywatnymi i organizacjami pozarządowymi. 

WYDZIAŁ FILOLOGICZNY

Dr Aleksandra Makowska - ambasadorka projektu Science Hub UŁ na Wydziale Filologicznym. Pracuje w Katedrze Języków Specjalistycznych oraz Komunikacji Międzykulturowej UŁ, gdzie prowadzi badania komunikacji specjalistycznej. Jej zainteresowania naukowe obejmują języki naukowe, biznesowe oraz sportowe. Jej działalność naukowa skupia się na badaniu języka naukowców w dziedzinach nowych technologii oraz różnych aspektów nauczania języka biznesu oraz specjalistycznego przekładu polsko-angielskiego. W pracy naukowej i dydaktycznej łączy dwa kierunki wykształcenia: językoznawstwo i zarządzanie. Jako wykształcony nauczyciel języka angielskiego prowadziła kursy języka ogólnego i języków specjalistycznych w szkołach językowych. Jest również egzaminatorem i autoryzowanym trenerem TOEFL-IBT organizacji certyfikującej ETS. W 2023 roku ukończyła kurs dydaktyczny dla nauczycieli akademickich Masters of Didactics. 

WYDZIAŁ FILOZOFICZNO-HISTORYCZNY

Dr hab. Inga B. Kuźma, prof. UŁ –  - ambasadorka projektu ScienceHub na Wydziale Filozoficzno-Historycznym. Etnolożka i antropolożka kultury w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego; kieruje Centrum Innowacji Społecznych UŁ [CEIN]; bierze udział w Interdyscyplinarnym Seminarium Gender przy CEIN. Uprawia antropologię zaangażowaną i publiczną, w związku z czym angażuje się także w projekty strategiczne i dotyczące polityki społecznej nie tylko jako badaczka (stąd uczestniczy m.in. Radzie ds. Równego Traktowania przy Uniwersytecie Łódzkim oraz Radzie ds. Rozwiązywania Problemu Bezdomności przy Prezydencie Łodzi). Jest blisko związana z organizacjami pozarządowymi (m.in. jako członkini zarządu Fundacji Łódzki Szlak Kobiet czy bierze udział m.in. w pracach Łódzkiej Koalicji Różnorodności). 

WYDZIAŁ MATEMATYKI I INFORMATYKI

Dr inż. Artur Hłobaż – ambasador projektu Science Hub UŁ na Wydziale Matematyki i Informatyki. Pracuje w Katedrze Informatyki Stosowanej na stanowisku badawczo-dydaktycznym. Kierownik i wykonawca projektów zarówno krajowych jak i międzynarodowych NCBiR, NCN, Erasmus+. Specjalizuje się w bezpieczeństwie sieci i systemów komputerowych. Certyfikowany instruktor CISCO CCNA, CCNP oraz CyberOPS. Promotor ponad 60 prac dyplomowych, z których znaczna większość była realizowana we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym i biznesem. 

WYDZIAŁ NAUK O WYCHOWANIU

dr Marcin Muszyński  ambasador projektu Science Hub UŁ na Wydziale Nauk o Wychowaniu. Od 2004 roku zatrudniony w Katedrze Andragogiki i Gerontologii Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta. W latach 2010-2012 pełnił zarówno rolę kierownika jak i uczestnika w  międzynarodowych projektach poświęconych gerontologii edukacyjnej. Jest członkiem Akademickiego Towarzystwa Andragogicznego, członkiem założycielem Stowarzyszenia Gerontologów Społecznych oraz Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Autor opracowań z dziedziny andragogiki i gerontologii społecznej. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół teoretyczno-metodologicznych podstaw gerontologii społecznej oraz teorii uczenia się osób dorosłych. Zastępca Redaktora naczelnego czasopisma „Exlibris Biblioteka Gerontologii Społecznej”.  

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia indywidualnych sesji coachingowych a także wspierania par i małżeństw w radzeniu sobie z konfliktami, a także przezwyciężaniu problemów. Ukończył studia z zakresu coachingu profesjonalnego oraz kursy terapii metodą Gottmana. Swoją wiedzę i umiejętności na co dzień wykorzystuje w pracy z klientami w Akademickim Centrum Wsparcia Uniwersytetu Łódzkiego.  

WYDZIAŁ PRAWA I ADMINISTRACJI

Dr Izabela Florczak - ambasadorka projektu Science Hub UŁ na Wydziale Prawa i Administracji. Pracuje w Katedrze Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji UŁ, gdzie realizuje badania ukierunkowane na różne aspekty funkcjonowania rynku pracy. Wykonując zawód radcy prawnego aktywnie współpracuje ze środowiskiem biznesowym. Od 2017 roku zaangażowana w projekty związane z wykonywaniem przez Studentów UŁ płatnych staży we współpracy ze środowiskiem zewnętrznym. 

WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA

Dr hab. Paweł Głodek prof. UŁ - ambasador projektu Science Hub UŁ na Wydziale Zarządzania. Pracuje w Katedrze Przedsiębiorczości i Polityki Przemysłowej. Wykładowca z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania innowacjami i komercjalizacji technologii. Doświadczony badacz i kierownik projektów w projektach krajowych i międzynarodowych (fundowanych przez KE, Erasmus+, LLP, NCN itp.). Zainteresowanie zawodowe i badawcze w zakresie przedsiębiorczości technologicznej i cyfrowej, komercjalizacji wiedzy i zarządzania rozwojem firmy. Konsultant w zakresie zarządzania innowacjami, finansowania innowacji i komercjalizacji technologii, certyfikowany coach biznesu.