O PROJEKCIE "SCIENCE HUB UŁ"
Celem projektu jest wypracowanie ogólnouczelnianego modelu działania „Science Hub”, platformy współpracy, której zadaniem jest inicjowanie i wspieranie naukowych projektów studenckich we współpracy przedstawicieli uczelni i partnerów zewnętrznych wzmacniając przy tym interdyscyplinarną współpracę międzywydziałową.
Model działania Science Hub będzie uwzględniał opis procesów, zestaw narzędzi wspierających współpracę studentów, pracowników i partnerów uczelni oraz wytyczne organizacyjne dla koordynatorów wydziałowych w celu inicjowania i realizacji studenckich projektów naukowych, w tym międzywydziałowych.
Realizacja projektu zakłada dążenie do zintensyfikowana współpracy Uczelni z otoczeniem zewnętrznym w ramach wypracowania rozwiązań o długofalowym przeznaczeniu oraz poprzez organizację Konkursu i Szkoleń.
Nasze działania zmierzają do:
- wsparcia dialogu między społeczeństwem a Uniwersytetem, tak aby stał się on aktywnym i dostępnym partnerem w rozwiązywaniu problemów społecznych w oparciu o badania naukowe;
- budowania zaufania, zaangażowania i współpracy UŁ z lokalnymi społecznościami poprzez wsparcie w rozwiązywaniu problemów społecznych;
- zwiększenia świadomości na temat możliwości realizacji projektów Uniwersytetu we współpracy z otoczeniem.
Projekt Science Hub UŁ to wykorzystywanie potencjału Uniwersytetu dla zaspokajania potrzeb podmiotów zewnętrznych. To też rozwijanie kompetencji osób zatrudnionych i studiujących w Uniwersytecie poprzez rozwiązywanie praktycznych problemów środowiska zewnętrznego.
Projekt Science Hub UŁ:
- wspiera otoczenie zewnętrzne;
- promuje efekty prac realizowanych w Uniwersytecie;
- rozwija społeczność Uniwersytetu;
- daje narzędzia do organizowania współpracy Uniwersytetu z otoczeniem, poprzez przygotowane, gotowe do wdrożenia modele działania.
Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa” nr projektu NdS/543803/2021/2022. Kwota dofinansowania 650 000 PLN. Całkowita wartość projektu 650 000PLN
KIEROWNIK PROJEKTU
Dr Małgorzata Dzimińska - kierownik projektu Science Hub UŁ, którego celem jest wsparcie nawiązywania i prowadzenia współpracy naukowej pomiędzy uczelnią (pracownikami i studentami) oraz partnerami zewnętrznymi uczelni. Pracuje w Katedrze Pracy i Polityki Społecznej Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, gdzie prowadzi projekty badawcze i opracowuje innowacje w zarządzaniu w szkolnictwie wyższym. Wsłuchuje się w głos studentów, pracowników i partnerów uczelni wyższych, aby podejmować i wspierać inicjatywy budujące kulturę jakości uniwersytetu.
Aktywnie współpracuje w międzynarodowych zespołach badawczych, jest członkinią brytyjskiego the Society for Research into Higher Education (SRHE) oraz the European Higher Education Society (EAIR).
CZŁONKINIE ZESPOŁU PROJEKTOWEGO
Dr Agata Matuszewska-Kubicz - doktor nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, psycholog organizacji, doradca zawodowy i trener umiejętności miękkich. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz jako specjalistka ds. przedsiębiorczości w Biurze Karier Uniwersytetu Łódzkiego. Brała udział w realizacji kilkunastu projektów, również międzynarodowych (m.in. Erasmus+, NCN, IDUB) w obszarze rynku pracy, przedsiębiorczości, edukacji. W projekcie „Science Hub UŁ” wspiera merytorycznie i organizacyjnie pracę zespołu.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa zawodowego, szkoleń z zakresu umiejętności miękkich i przedsiębiorczości. Przez 6 lat prowadziła własną firmę szkoleniowo-doradczą. Posiada również doświadczenie w coachingu kariery, opiniowaniu biznesplanów, a także w tworzeniu indywidualnych planów rozwoju, programów i narzędzi szkoleniowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują: zarządzanie zasobami ludzkimi, kompetencje na rynku pracy, zmiany na rynku pracy, przedsiębiorczość, psychologię pracy i employer branding.
mgr Monika Wolska-Bryl
Specjalista w grupie pracowników naukowo-technicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Jej praca polega na szeroko rozumianej obsłudze administracyjnej Instytutu Logistyki i Informatyki UŁ. Zajmuje się prowadzeniem spraw związanych z kwestiami pracowniczymi, planowaniem budżetu jednostek i ewidencją dokumentów finansowych, organizacją spotkań naukowych, a także planowaniem i rozliczaniem obciążeń dydaktycznych. Jej rolą w projektach naukowo-badawczych i dydaktycznych, realizowanych w UŁ, jest wspieranie organizacyjno-administracyjne zespołów merytorycznych.
mgr Anna Bogusławska-Lesiak
Zatrudniona w Instytucie Logistyki i Informatyki na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ na stanowisku specjalisty w grupie pracowników naukowo-technicznych. Do jej obowiązków należy m.in. planowanie budżetu jednostki, ewidencjonowanie dokumentów finansowych, organizowanie konferencji naukowych, prowadzenie całokształtu spraw związanych z kwestiami osobowymi oraz majątkiem jednostek, a także planowanie obciążeń dydaktycznych. Dodatkowo bierze udział w realizacji projektów naukowo-badawczych i dydaktycznych (m.in. Erasmus+, programy MEiN) w zakresie wsparcia organizacyjnego i administracyjno-biurowego.
Wspierają realizację projektu w zakresie spraw:
- kadrowych
- finansowych
- organizacyjnych
- promocyjnych
- komunikacyjnych
- promocja projektu
- strona internetowa projektu
RADA KONSULTACYJNA
- Dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ, Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem
- Przemysław Fabjanowski, Dyrektor CWO